Aktualności i wydarzenia

Oponka – jak zacząć metamorfozę?

opracowanie: Minds Of Hope

Kiedy zauważysz, że oponka wokół Twego brzucha rośnie, dokuczają ci zaparcia, wzdęcia, gazy lub biegunki, łamią się paznokcie, skóra jest pozbawiona blasku i ciągle czujesz się zmęczona lub zmęczony – nie lekceważ tych sygnałów!

Często tłumaczymy sobie powyższy stan  przepracowaniem, życiem w biegu i towarzyszącym nam stresem. Tymczasem, coraz więcej osób cierpi na choroby, które biorą się z autoagresji immunologicznej. Jakich? Groźnych. (więcej…)

Światowy Dzień Rzucania Palenia

opracowanie: Minds Of Hope

Rokrocznie – trzeci czwartek listopada to, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, czyli dzień zainspirowany pomysłem zachęcenia palaczy tytoniu do odstawienia papierosów, nawet na krótki czas.

O szkodliwości palenia tytoniu każdy z nas słyszał zapewne wiele, ale warto przy tej okazji spojrzeć na problem bardziej naukowo, przez perspektywę najczęstszych chorób układu oddechowego związanych z paleniem. Innymi słowy, na co mogę poważnie (a nawet śmiertelnie) zachować, jeśli decyduję się na palenie tytoniu… (więcej…)

Neurobadacze odkryli co daje nam poczucie szczęścia i poprawia nastrój

opracowanie: Minds Of Hope na postawie The Upward Spiral

Kto z nas nie marzył choć raz w życiu, że chciałby być „naprawdę szczęśliwym”? W internecie, jak i kolorowych gazetach aż roi się od specjalistów od szczęśliwego życia. Ufasz im? Wierzysz w to, co czytasz?

Może już czas, aby sprawdzić, co na temat drogi do szczęścia i dobrego samopoczucia (także w obliczu poważnych zaburzeń nastroju, np. depresji), mówi prawdziwa nauka i eksperci w tej dziedzinie – neuropsychologowie i neurobadacze, którzy badali ludzki mózg w trakcie jego 24h pracy i poznali, co powoduje takie wzbudzenie istoty szarej, że czujemy się szczęśliwsi. Czas wcielić te odkrycia w życie! (więcej…)

3 typy osób, których lepiej unikać

opracowanie: Minds Of Hope

Kiedy zaczyna się sezon infekcyjny, wycofujemy się z życia towarzyskiego – nie chcąc narażać innych lub chcąc samemu uniknąć zakażenia.

A co, kiedy blisko nas pojawiają się ludzie, którzy – niczym wirus, rozprzestrzeniają złe emocje i pesymistyczne wizje nas samych i/lub świata? Umiesz ich rozpoznać? Wiesz jak się chronić? Czas ich poznać.

(więcej…)

Myślenie i słowa, które odbierają nam spokój ducha

opracowanie: Minds Of Hope

Jesteśmy tym, w co wierzymy i o czym myślimy. Nasze myśli kierują naszymi słowami, a nasze słowa nierzadko stymulują nasze działania.

To w jaki sposób myślimy dziś bierze się często z tego, jakie mamy za sobą doświadczenia. No, może czasem lekko podkoloryzowane, a przez to zniekształcone i przejmujące kontrolę nad naszymi emocjami. A jeśli tak się dzieje, tracimy spokój ducha. Najczęściej na własne życzenie, ponieważ używamy słów, które prowadzą nas na manowce… (więcej…)