Aktualności i wydarzenia

Globalny Indeks Zdrowia – gdzie zmierzasz Polsko?

opracowanie: Minds Of Hope

Bloomberg kolejny raz opublikował ranking 50 najzdrowszych krajów na świecie. Wyniki są zaskakujące.

Oceniano ponad 200 krajów, a 163 miało wystarczającą ilość danych, które pozwoliły na dokonanie finalnej ewaluacji i zostały uwzględnione w końcowym wyniku. Jak w tym rankingu znajduje się zdrowie Polaków?

(więcej…)

Rozpoczynamy zapisy do 2 grup psychoterapeutycznych dla dorosłych

11.08.2017; informacja: Minds Of Hope

Rozpoczynamy kwalifikacje do intensywnej psychoterapii grupowej, prowadzonej w nurcie terapii poznawczo – behawioralnej.

Sesje terapeutyczne będą odbywać się raz w tygodniu w dwóch grupach: (więcej…)

Kwasy Omega-3 a nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne

opracowanie: Minds Of Hope

Z różnych stron słyszymy o zbawiennym wpływie na nasze zdrowie kwasów omega – 3. O tym, że m. in. mają działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, obniżają ciśnienie krwi, poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych, zapobiegają zakrzepom i żylakom, obniżają poziom cholesterolu, wzmacniają układ odpornościowy.

I można by jeszcze tę listę wydłużyć. Czym są kwasy OMEGA – 3? Chcecie się dowiedzieć? (więcej…)

Międzynarodowy Dzień Sernika – 30 lipca

Opracowanie: Minds of Hope na podstawie przepisu zaprzyjaźnionej lekarki

Dziś prawdopodobnie jeden z dwóch, a może najsłodszy dzień w roku – Międzynarodowy Dzień Sernika. No konkurować może jedynie Tłusty Czwartek.

Szacuje się, że może być aż nawet 1000 przepisów na ten smakołyk. Warianty mogą być najróżniejsze: bez spodu lub ze spodem, z różnego rodzaju sera, dodatków, podawany na ciepło lub na zimno…. aż ślinka leci na samą myśl. A my dziś podamy przepis z kaszy jaglanej, dla tych, którzy stawiają na dietę a jednocześnie nie mogą sobie odmówić małych (no i słusznie!) przyjemności.

(więcej…)

Depresja – dominująca przyczyna niepełnosprawności na świecie

29.07.2017; opracowanie: Minds Of Hope na podstawie WHO

W świeżym – lipcowym raporcie, WHO ogłosiło depresję wiodącą na świecie przyczynę niepełnosprawności.

To nowa sytuacji z poziomu globalnego, że na pozycję niechlubnego lidera wysuwa się choroba związana z zaburzeniem psychicznym. W ciągu ostatnich kilku lat zachorowanie na depresję wzrosło aż o 18%. Badania wskazują, że jest to schorzenie, którego większość doznała w życiu – albo poprzez osobiste doświadczenia albo poprzez trudności przyjaciela lub bliskiej osoby. (więcej…)