Aktualności i wydarzenia

Wiosna, znaczy alergie czas zacząć!

opracowanie: Minds of Hope

Krótkie dnie i długie noce, śnieg i mróz, bezlistne drzewa, szare trawniki i parki wydaje się że mamy już za sobą.

Ale niewiele osób wie (wiedzą to natomiast alergicy), że w miesiącach zimowych kwitną już pierwsze drzewa, co sprzyja nawrotom kłopotów dla osób uczulonych. Kichanie i katar nie muszą być związane z przeziębieniem … (więcej…)

Masz tendencję do prokrastynacji lub wyłączanie się? Jesteś dorosły? Tak, to też może być ADHD!

opracowanie: Minds of Hope

Zdarza ci się często, że nie możesz usiedzieć w trakcie spotkania albo wyrywasz się, żeby dokończyć zdanie za kogoś? A może obserwujesz u siebie pokusę odwlekania spraw na później lub wyłączasz się w trakcie rozmowy, choćby była nawet 1:1?

Sprawdź, może to ADHD dorosłych, które może dotyczyć nawet 8% populacji. A potrzebujemy tylko 6 pytań, by pomóc lekarzom (i nam samym) we wstępnej diagnozie. (więcej…)

11 cech, które charakteryzują kobiety sukcesu

opracowanie: Minds Of Hope

Międzynarodowy Dzień Kobiet – 8 marca. Kobiety świętują, czują się tego dnia szczególnie docenione, panowie przynoszą kwiaty lub czekoladki, całują w rękę, itp.

A co w powszedni dzień? Jakimi cechami określimy kobietę, która osiągnęła sukces lub ma potencjał, by go osiągnąć i być docenianą nie tylko od wielkiego święta, ale na co dzień, za to co robi dla siebie i innych, tak zawodowo, jak i prywatnie? Sprawdź, czy masz te cechy i też możesz osiągnąć swój osobisty sukces! (więcej…)

12 zdań, których nie wolno mówić dzieciom!

opracowanie: Minds Of Hope na podstawie BrigthSide

Rozwój dziecka to bardzo ważny etap w naszym całym życiu. Bardzo często, to w jaki sposób w tym okresie odnoszą się do nas inne osoby, szczególnie dla nas ważne – rodzicie, opiekunowie, jak i rówieśnicy, czyni nas w przyszłości różnymi osobami.

Pamiętanie o tym, jak istotne są słowa, którymi zwracamy się do naszych pociech, to klucz do sukcesów naszych dzieci w przyszłości. Czasami używamy słów w gniewie, czasami będąc rozczarowanymi, a czasami zapominając, że mamy do czynienia z małym człowiekiem, który nie wszystko jeszcze rozumie lub umie. Jak mówić, by nasze dzieci wyrosły na silnych mentalnie i pełnych swoich możliwości ludzi? Zobaczmy… (więcej…)

Zmagasz się z poczuciem winy? – Zobacz, czy możesz się z niego uwolnić.

opracowanie: Minds Of Hope

Ludzie zwykle popełniają błędy. To powoduje w nas poczucie winy, czasami wstyd i rożny poziom dyskomfortu. Czasami odkupienie tych win jest dla nas ważniejsze od wielu innych aspektów związanych z daną sytuacją.

Czy jest sposób, który pomoże nam w uwolnieniu się od poczucia winy, nawet jeśli po prostu wiadomo, że nasze działania wyrządziły komuś krzywdę?

(więcej…)