Prelekcje i pogadanki

Warsztaty z uważnym gotowaniem

11.01.2017; źródło: informacja własna.

Zapraszamy na niecodzienne warsztaty do Minds of Hope. Pobędziemy z uważnością w kuchni, podoświadczamy smaków i zapachów. Przyrządzimy z uwagą lekkie, smacznie i zdrowe posiłki.

Już w sobotę 21 stycznia odbędą się organizowane przez Minds of Hope warsztaty poświęcone uważności. Jednak nie będą to warsztaty typowe. Zaprosimy tym razem uważność do kuchni. Tu również możemy uczyć się bycia Tu i Teraz, a tym sposobem dać odetchnąć naszemu umysłowi od zaprzątających nas, często negatywnych myśli i/lub zmartwień. (więcej…)

Muzykoterapia – spotkania terapeutyczne w Minds of Hope

04.08.2016 r; źródło: informacja własna

Obniżenie nastroju a może nasilenie lęku? Muzyczne spotkanie w Minds of Hope, które działa, jak balsam na nasze emocje.

Już jutro, o godzinie 20.00 zapraszamy na spotkanie terapeutyczne, które będzie przebiegało w niecodziennej formie. Tym razem zapraszamy do udziału w zajęciach z muzykoterapii. (więcej…)

Prelekcja: „Jakość życia dla zdrowych i chorych – co to jest, jak o nią dbać?” – 16 maja 2014

Już 16 maja 2014r. o godz. 18.00 zapraszamy na pogadankę o jakości życia, której doświadczamy w naszych codziennych czynnościach, zdaniach, rolach, sytuacjach. Porozmawiamy o tym jakie składniki budują jakość życia, kiedy jesteśmy zdrowi, a co się dzieje, kiedy w nasze życie wkracza choroba, która zmienia nasze postrzeganie siebie, najbliższych, planów, przyszłości itp. itd. (więcej…)

Prelekcja pt. „Gender a filozofia Gustawa Junga” – 12 lutego 2014

Temat gender stał się w ostatnim okresie nie tylko popularny, ale także kontrowersyjny. Polska, pomimo, że już od wielu lat należy do Unii Europejskiej, a więc mogłoby się wydawać, także do EUROPY, nadal nie może odnaleźć się w „oczywistości”. Tymczasem już wielki XIX wieczny myśliciel, psycholog i filozof – Gustaw Jung, w swoich tezach i teoriach twierdził, że zarówno w kobiecie należy upatrywać pierwiastka męskiego (tzw. Animusa), zaś w mężczyźnie pierwiastka kobiecego (tzw. Animy). (więcej…)

Pogadanka nt. „Jak być efektywnym w pracy?” – 14 stycznia 2014

Zapraszamy na pogadankę w przyjaznej atmosferze o tym „Jak być efektywnym w pracy?” Codzienne, coraz liczniejsze zadania związane z wykonywaniem obowiązków w pracy często przytłaczają nas i zamiast motywować do pracy, odbierają radość związana z realizacją celów zawodowych i realizacją siebie. (więcej…)