Podsumowanie quizu
0 z 1 pytań ukończone
Pytania:
- 1
Informacja
Czy jesteś osobą zestresowaną?
Lista stresujących wydarzeń życiowych [Thomas Holmes i Richard Rahe]
Po rozpoczęciu testu, zostanie wyświetlona lista wydarzeń określonych przez twórców, jako lista wydarzeń stresujących. Przejrzyj poniższą listę zmian życiowych, zaznaczając z lewej strony te wydarzenia, które miały miejsce w Twoim życiu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Już ukończyłeś quiz. Nie możesz rozpocząć jeszcze raz.
Ładowanie quizu…
Musisz się zalogować, aby rozpocząć quiz.
Musisz ukończyć następujący quiz, aby rozpocząć ten:
Wyniki
udzielono odpowiedzi dobrze na 0 z 1
Czas się skończył
Zdobyłeś 0 z 0 punktów, (0)
Kategorie
- Nieskategoryzowany 0%
-
Zdaniem autorów, istnieje istotna statystycznie zależność, między siłą stresora, a prawdopodobieństwem zapadnięcia na poważną chorobę. Łączna siła stresorów za miniony rok wyniosła powyżej 300 punktów, prawdopodobieństwo zachorowania w ciągu 2 kolejnych lat wynosi 79%. Wskazanym byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże w identyfikacji sytuacji stresowych oraz pomoże wzmocnić kompetencje i strategie radzenia sobie ze stresem, by obniżyć ryzyko choroby.
-
Zdaniem autorów, istnieje istotna statystycznie zależność, między siłą stresora, a prawdopodobieństwem zapadnięcia na poważną chorobę. Łączna siła stresorów za miniony rok wyniosła pomiędzy 200 a 299 punktów, prawdopodobieństwo zachorowania w ciągu 2 kolejnych lat wynosi 51%. Wskazanym byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże w identyfikacji sytuacji stresowych oraz pomoże wzmocnić kompetencje i strategie radzenia sobie ze stresem, by obniżyć ryzyko choroby.
-
Zdaniem autorów, istnieje istotna statystycznie zależność, między siłą stresora, a prawdopodobieństwem zapadnięcia na poważną chorobę. Łączna siła stresorów za miniony rok wyniosła pomiędzy 150 – 199 punktów, prawdopodobieństwo zachorowania w ciągu 2 kolejnych lat wynosi 37%
-
Zdaniem autorów, istnieje istotna statystycznie zależność, między siłą stresora, a prawdopodobieństwem zapadnięcia na poważną chorobę. Twoja łączna siła stresorów w minionym roku jest niższa niż 150 pkt. Jeśli nie cierpisz aktualnie na jakieś specyficzne zdrowotne dolegliwości lub nie chorujesz somatycznie, to Twoje ryzyko zachowania na jakąś poważniejszą chorobę jest mniejsze od osób, które narażone są na duży stres. Warto dbać o taki stan zdrowia i umysłu. Jeśli to możliwe, wskazane jest także rozwijanie umiejętności redukcji stresu, by przeciwdziałać pojawieniu się zwiększonej podatności na choroby.
- 1
- Udzielono odpowiedzi
- Do sprawdzenia
-
Pytań 1 z 1
1. Pytanie
Lista wydarzeń
Poprawnie
Niepoprawnie