Pogadanki

DNI UWAŻNOŚCI 2021 MINDS OF HOPE

Warsztat uważność dla kobiet w ciąży i mam niemowląt

Oczekujesz dziecka albo niedawno zostałaś Mamą i szukasz inspiracji: jak w spokoju i życzliwości zadbać o siebie i dziecko? Jeśli zastawiasz się, czy będziesz wystarczająco dobrą mamą albo nie jesteś pewna, czy jesteś właściwie przygotowana do nowej roli? Odczuwasz napięcie i stres, lecz chcesz ustabilizować swoje ciało i umysł, odpuścić zadręczające przemyślenia oraz zapanować nad wahaniami nastroju?

Termin: czwartek 28 styczna 2021 lub 29 stycznia 2021; godz.: 17:00-18:30

Forma: stacjonarnie (liczba miejsc ograniczona) oraz online

Opis: Oczekujesz dziecka albo niedawno zostałaś Mamą i szukasz inspiracji: jak w spokoju i życzliwości zadbać o siebie i dziecko? Jeśli zastawiasz się, czy będziesz wystarczająco dobrą mamą albo nie jesteś pewna, czy jesteś właściwie przygotowana do nowej roli? Odczuwasz napięcie i stres, lecz chcesz ustabilizować swoje ciało i umysł, odpuścić zadręczające przemyślenia oraz zapanować nad wahaniami nastroju?

Dobrze trafiłaś! W Minds of Hope przygotowaliśmy dla Ciebie BEZPŁATNY warsztat „Życiodajny oddech” w ramach Ogólnopolskich Dni Uważności [25-31.01.2021] organizowanych przez Fundację Rozwoju Mindfulness.

Przeczytaj teks poniżej i sprawdź, czy formuła spotkania dużo praktyki, trochę mniej gadania może zachęci Cię do udziału w spotkaniu, dzięki któremu rozpoczniesz swoją przygodę z uważnością i wprowadzisz ją swoją codzienność, realizując się w roli Mamy?!

Idea posiadania dziecka wprowadza w życie pary wiele wątpliwości, skrajnych emocji i postaw. Pospolite nastawienie, że ciąża to czas oczekiwań pełen szczęścia i ekscytacji jest niczym bajka Walta Disneya – miła dla oka, chwilami groźna, ale zazwyczaj dobrze się kończy.

Tymczasem, matka natura zadbała o to , aby przygotować ciało i umysł kobiety zarówno do porodu, jak i nowej roli po swojemu. Wszakże, nie zawsze jest to takie gładkie i przyjemne.  Aby móc uczestniczyć świadomie w tym procesie pomocne okazały się praktyki uważności oparte na mindfulness & compassion.

Kobiety, które praktykują uważność w czasie ciąży i po porodzie deklarują, że lepiej radzą sobie ze zmianami jakie w nich zachodzą, czują się spokojniejsze i świadomie rozpoznają swoje potrzeby. Naukowcy także dowiedli, iż regularne praktykowanie mindfulness w czasie ciąży minimalizuje ryzyko wystąpienia depresji poporodowej.

Zastanawiasz się czym jest Mindfulness? To sposób na przekierowanie nieoceniającej uwagi na to, co dzieje się w chwili obecnej, bez zbędnego zamartwiania się i rozmyślania. To przyzwolenie sobie na odpuszczenie walki z wewnętrznym krytykiem, życzliwe spojrzenie na siebie nawet w trudnej sytuacji, zaprzyjaźnienie się i ugoszczenie w chwili bieżącej. Dzięki uważności możesz naucz się porozumiewania z własnym dzieckiem zanim się ono urodzi. A gdy poznacie się już face to face, to uważność wesprze waszą komunikację i czujność na wzajemne potrzeby.

Krótkie doświadczenie uważności: