Pogadanki

Grupa wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania.

Grupa wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania

Mówi się, że pingwiny, to jaskółki, które jadły po 18.00. Chcesz być jaskółką, czy pingwinem?

Już we wrześniu ruszamy z on-linową Grupą wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Chcesz się dowiedzieć więcej? A może od razu zapiszesz się na listę, by nie przegapić rozmowy rekrutacyjnej i zagwarantować sobie miejsce w grupie?

Grupa wsparcia w formie online adresowana jest do osób zmagających się z trudnościami w obszarze odżywiania. Jeżeli zauważasz, że Twoje zachowania związane z odżywianiem się:

  • zaczynają Cię niepokoić,
  • nadmiernie i w niekontrolowany sposób się objadasz,
  • tracisz apetyt i nie możesz nic przełknąć,
  • chcesz zmienić swoją relację do jedzenia,

to takie właśnie spotkania grupowe w przyjaznej atmosferze mogą przyczynić się do pożądanych zmian.

Wykazano, że regularne spotykanie się w bezpiecznych warunkach z osobami doświadczającymi podobnych trudności stanowi istotny czynnik leczący. Tym czynnikiem jest właśnie grupa wsparcia, która tworzy przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, stawiania pytań i szukania odpowiedzi na trudności w obszarze zaburzeń odżywiania się.

Co Cię czeka w trakcie spotkań?

Uczestnicy nauczą się rozpoznawać jakie czynniki wyzwalają lub nasilają  zaburzenie odżywiania się, z którym się zmagają. Wypracują swoje indywidualne strategie zapobiegania i radzenia sobie z nimi oraz sposoby wdrożenia i utrzymania zmiany.

Jak będziemy się spotykać i co robić?

W trakcie cotygodniowych, 75 minutowych spotkań będziemy przyglądali się motywom, dlaczego nasza pozycja wobec podstawowej funkcji życiowej jaką jest jedzenie, przyjmuje właśnie taką formę. Może jemy za dużo i nie potrafimy przerwać, a może jemy tylko określone produkty i wokół nich koncentruje się nasze działanie, może z jakiegoś powodu odmawiamy jedzenia, redukując je do niebezpiecznego dla zdrowia minimum, albo stosujemy naprzemiennie różne diety – cud?

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w czwartki  w trybie on-line poprzez platformę Zoom w godzinach 20:00-21:15.

Grupa rozpocznie się 14 października 2021* roku i będzie trwała do 7 kwietnia 2022 r., będzie miała charakter półotwarty.

Ile zainwestujesz w siebie?

Koszt jednego, 75 minutowego  spotkania, to 62 zł brutto, płatne z góry za cały miesiąc, czyli 248 zł.  Przyjęcie do grupy poprzedza 30 minutowa konsultacja psychologiczna. Koszt konsultacji, to 80 zł brutto.

Po zapisaniu się na listę kandydatów do Grupy, otrzymacie Państwo zaproszenie na rozmowę wstępną oraz konto, na które należy wpłacić pieniądze za tę konsultację. Po przejściu rozmowy rekrutacyjnej specjalistka psychodietetyk poinformuje Pastwa o dalszych etapach.

UWAGA UWAGA RABATY DLA AKTYWNYCH

Chcemy, byś wspólnie z nami pracował na swój sukces przez cały czas trwania grupy. To daje Tobie większe szanse na osiągnięcie Twoich osobistych celów, przy jednoczesnym wspieraniu się  w Grupie.

Dlatego mamy kilka dodatkowych rabatów:

  • 10% rabatu za pierwszy miesiąc pracy w Grupie dla wszystkich, którzy wpłacą za udział we wrześniowych zajęciach najpóźniej do 31 sierpnia 2021r.
  • 10% rabatu dla wszystkich, którzy zdecydują się płacić za 3 miesiące z góry nie później niż do dnia wystartowania Grupy,
  • Ostatni miesiąc udziału w Grupie płatny tylko 50% dla wszystkich, którzy zrealizują cały program pracy w Grupie, tj. będą uczestniczyli we wszystkich zajęciach i będą terminowo dokonywali płatności,
  • Raz na kwartał losowanie wśród aktywnych i wytrwałych uczestników Grupy ciekawe nagrody.

Gorąco zapraszamy! Becie serdecznie, troskliwie, ale zdecydowanie motywująco tak, byś tym razem zrealizował/a swój cel i odczuł/a satysfakcję! ?

Zapisy do grupy i rozmowę wstępną odbywają się poprzez zgłoszenie pod adresem e-mail: Pokonam.Stres@mindsofhope.eu

Grupę poprowadzi mgr Dorota Wojciechowska, psycholog,  psychodietetyk, psychoterapeuta systemowy indywidualny i rodzinny.

Zapraszamy!

*Grupa zostanie uruchomiona, jeśli zbierze się wymagana liczba uczestników.