Medycyna

Guma do żucia wykrywa raka!

źródło: FoxNew Health

Już niedługo guma do żucia może zastąpić badania z krwi, moczu – a może nawet biopsji (?!) w diagnostyce nowotworu!

Najnowsze badania wskazują, że nowy, testowany produkt wchłania związki uwalniane przez nowotwory do śliny. Okazuje się, że nowotwory produkują różnego typu specyficzne, lotne związki organiczne.

Po żuciu przez 15 minut produkt analizuje się w celu określenia, czy zawiera określone chemikalia. Póki co, amerykańska firma z Alabamy, prowadząca badania w tym zakresie, opracowała gumę do żucia do wykrywania raka piersi, płuca, trzustki, czyli najczęściej występujące nowotwory u kobiet i mężczyzn oraz wyjątkowo agresywne.  Wyniki tych badań nadają zupełnie nowe znaczenie rytuałowi żucia gumy, czy to po posiłku, czy też dla zabicia nieprzyjemnego oddechu – np. po wypalonym papierosie.

My też wypatrujemy tego produktu na rynku! Przy kolejkach do lekarzy, które nadal obserwujemy i doświadczamy w polskiej opiece zdrowotnej, jakaś część pacjentów szybciej trafiłaby pod opiekę specjalistów, a to podstawa do poprawy wyników leczenia. Przecież nie od dziś wiadomo, że rak wcześniej wykryty może być uleczalny!

Tymczasem, na świecie ponad 8 milionów osób rocznie umiera, zaś w naszym kraju to około 100 tysięcy osób. Aktualnie w Polsce na raka choruje około 160 tysięcy osób i liczba ta z roku na rok wzrasta. Prawdopodobnie w 2025 chorujących będzie około 175 tysięcy osób. Lekarzy onkologów mamy w naszej ojczyźnie zaledwie 1016.

Badania trwają, a do czasu wprowadzenia produktów na rynek w Minds Of Hope onkolodzy skonsultują oraz zarekomendują diagnostykę i terapię zgodnie z aktualnymi zaleceniami i standardami polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. U nas – bez kolejek i profesjonalnie.