Warsztaty

Jak żyć z osobą uzależnioną – Grupa Wsparcia dla osób doświadczających trudności w relacji z uzależnionym.

JAK ŻYĆ Z OSOBĄ UZALEŻNIONĄ – zapraszamy do Grupy Wsparcia dla osób doświadczających trudności w relacji z uzależnionym.

Ktoś bliski lub członek rodziny, a może współpracownik pogrąża się w uzależnieniu, a ty czujesz sie współodpowiedzialny, zmęczony, wycieńczony i bezradny? Zapraszamy do Grupy Wsparcia!! Grupa adresowana jest do osób, które zmagają się z problemem uzależnienia kogoś bliskiego. Zwykle myślimy o uzależnieniu od alkoholu, narkotyków lub leków, ale to tylko niektóre z nich. Ludzie uzależniają się od różnych rzeczy, nie tylko substancji. Czasem jest to Internet, gry komputerowe, hazard, zakupy a nawet … sport.

Uzależnienie nie dotyka tylko uzależnionego (!!!!), ale także innych, będących z nim w bliskiej relacji. Żona, mąż, partner, matka, ojciec lub dorosłe dziecko  związane z osobą uzależnioną wchodzi czasem w specyficzny mechanizm zwany współuzależnieniem. Polega on na takim funkcjonowaniu, które przynosi szkody zarówno jemu, jak i uzależnionemu. Bliski ma dobre intencje, chce pomóc i wydaje mu się, że robi to najlepiej, jak potrafi a paradoksalnie podtrzymuje objaw, narażając się na szkody psychiczne, fizyczne, często materialne.

Grupa wsparcia otworzy przestrzeń do wyrażania i praktykowania:

 • trudności i dzielenia się swoimi doświadczeniami z życiem z osobą uzależnioną
 • zastanowimy się jak dbać o siebie będąc w bliskiej relacji z osoba uzależnioną
 • będziemy omawiać, jak mądrze ją wspierać w procesie zdrowienia
 • poznamy mechanizmy uzależnienia oraz współuzależnienia  i bedziemy uczyć się radzić sobie z nimi

Czas trwania grupy i zasady uczestnictwa:

 • Łącznie: 5 miesięcy, czyli 20 spotkań
 • Czas pojedynczego spotkania to 90 min
 • Terminy: Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w czwartki w Minds Of Hope w godzinach 18.00-19:30 od 10 stycznia 2019 do 25 kwietnia 2019. Cały harmonogram spotkań grupy dostępny na FB w wydarzeniach.
 • UWAGA! w pracy grupy wsparcia ważne jest utrzymanie grupy w pełnym składzie przez cały okres realizacji spotkań, co stwarza optymalne warunki do osiągnięcia nie tylko znamiennych rezultatów, ale również utrzymujących się w czasie. Z tego względu Uczestnik po kwalifikacji zostanie poproszony o pisemną deklarację, że będzie uczestniczył w całym cyklu pracy grupy. Uczestnik może opuścić co najwyżej 3 spotkania, po wcześniejszym poinformowaniu terapeuty/prowadzącego.

Zasady płatności i organizacyjne:

 • Cena za sesję 90 min: 90 zł brutto za 1 spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc do 3 dni roboczych przed terminem pierwszej sesji w miesiącu lub 100 zł brutto płatne pojedynczo za każdą sesję nie później niż przed rozpoczęciem sesji
 • Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Minds of Hope ul.Sokołowska 9/327  w Warszawie
 • Dane do przelewu:
  02 1050 1025 1000 0092 0370 7410
  Minds of Hope
  ul. Sokołowska 9/327
  01-142 Warszawa
  W tytule przelewu należy podać: Imię i Nazwisko oraz informację „Grupa Wsparcia UZ”
 • Zapisy i kontakt: do 7 stycznia 2019r. pod tel. 730.990.327 lub e-mail: kontakt@mindsofhope.eu

UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!*

Ostateczna kwalifikacja do grupy nastąpi po indywidualnej konsultacji diagnostycznej. Cena konsultacji diagnostycznej dla kandydatów do grupy terapeutycznej w promocyjnej cenie: 100 zł / 30-40 min sesję.

Przyjdź, podziel się swoimi trudnościami, zobacz, że nie jesteś sam i zmień swoje życie!!!

*z uwagi na proces pracy w grupie informujemy, że uruchomienie grupy nastąpi po zakwalifikowaniu min. 10 osób