Aktualności

Jedyne na polskim rynku urządzenie do leczenia bólu

źródło: informacja własna

Minds of Hope wprowadza do Polski unikatową metodę leczenia bólów pleców i kręgosłupa.

WiTouch Pro to pierwsze bezprzewodowe zdalnie sterowane urządzenie, zawierające technologię TENS, które bez konieczności używania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych łagodzi ból pleców oraz wybranych części kręgosłupa.

Metoda TENS, to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Polega na stosowaniu prądu elektrycznego wytworzonego przez specjalne urządzenie do stymulacji nerwów w celach terapeutycznych. TENS jest metodą nieinwazyjną. Stymulacja nerwów niskiego ryzyka ma na celu zmniejszenie bólu, zarówno ostre jak i przewlekłe. Metoda TENS jest używana w przypadku bólu pleców od ponad 25 lat, a w związku z jej skuteczność jest mocno udokumentowana w różnego typu badaniach i opracowaniach.

W metaanalizie, Johnson i  Martinson [1] przeanalizowali zastosowanie terapii TENS  na podstawie przeglądu opublikowanych  39 randomizowanych badań. Stwierdzili, że „wyniki wskazują istotne zmniejszenie bólu przy wykorzystaniu metody ENS (TENS) w porównaniu z kontrolą, gdzie stosowane było placebo.”

Ponadto, Fishbain i wsp. [2] w grupie 376 pacjentów z bólem przewlekłym, którzy używali terapii TENS przez 6 miesięcy lub dłużej, wykazali, iż w ocenie pacjentów średni poziom zadowolenia i komfort z zastosowania metody wynosił odpowiednio 8,19 i 8,35 w 1o punktowej skali.

Pacjent, dzięki wykorzystaniu urządzenia, nie obciąża organizmu lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi, chroniąc żołądek, przewód pokarmowy i wątrobę od groźnych dla zdrowia powikłań, które wynikają z długoterminowego stosowania farmakoterapii. Urządzenie WiTouch Pro, produkowane w Australii, jest jedynym na świecie urządzeniem, które stosuje technologię TENS w systemie bezprzewodowym, co dodatkowo podnosi komfort, użytkowość i wygodę tej skutecznej metody leczenia bólów pleców.

Osoby zainteresowane metodą i możliwością leczenia zapraszamy do KONTAKTU z nami.

[1] Johnson and Martinson, Efficacy of electrical nerve stimulation for chronic musculoskeletal pain: a meta-analysis of randomized controlled trials” Pain 130 (2007) [157-165]
[2] Fishbain DA, Chabal C, Abbott A, Wippermein Hein L, Cutler R. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation (TENS) treatment outcome in long term users.  Clinical Journal of Pain (1996) [12: 201-14]

20.09.2014r.