Aktualności

Już 20 i 26 czerwca kolejna akcja profilaktyczna – zdrowe płuca!

07.06.2017; źródło: Minds Of Hope

Bezpłatne badanie spirometryczne dla osób zainteresowanych stanem zdrowia swoich płuc!!

To już druga akcja dla osób palących papierosy oraz osób z podejrzeniem astmy oskrzelowej organizowana przez Minds of Hope w ramach profilaktyki chorób płuc i oskrzeli. Akcja jest skierowana również do osób zainteresowanych stanem wydolności swoich płuc, mających jak i nie mających objawy ze strony układu oddechowego.

Do tych objawów zaliczamy szczególnie:

  • niewyjaśniony, przewlekły kaszel,
  • męczliwość wysiłkowa,
  • uczucie ciężaru w klatce piersiowej.

W czasie spotkania zostanie wykonana spirometria, ocenione zostaną przepływy powietrza w drogach oddechowych, a także pojemność płuc. Spirometria jest podstawowym, a zarazem bardzo cennym badaniem pomagającym zdiagnozować, a później kontrolować postępy leczenia w przypadku wyżej wymienionych dolegliwości, zwłaszcza u osób palących papierosy lub osób z alergiami wziewnymi, pozwala również różnicować przyczynę duszności u osób z chorobami układu krążenia. Wykonanie badania spirometrycznego jest podstawowym warunkiem wyboru odpowiedniego leczenia lekami wziewnymi, a w dalszym etapie leczenia pozwala na kontrolę efektów terapii. To badanie powinien wykonywać lekarz specjalista, najlepiej pulmonolog lub alergolog.

W czasie konsultacji istnieje możliwość doboru i przepisania odpowiednich leków.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub skorzystanie z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mindsofhope.eu/kontakt/

  • Terminy i godziny:
    • 20 czerwca od 15.30 do 20.00
    • 26 czerwca od 9.30 do 16.00
  • Rejestracja: poprzez formularz zgłoszeniowy

Decyduje kolejność zgłoszeń i pisemne potwierdzenie ze strony organizatora – Minds Of Hope. Zapraszamy.