MATURA!!! STRES PRZED EGZAMINEM!!! NIE TAKI STRES STRASZY…
NIE TAKI STRES STRASZY… ZŁAP CHILL PRZED MATURĄ – mamy na to metodę!!
Maturzysto! Czas biegnie nieubłaganie i już niedługo będziesz miał możliwość przystąpić do egzaminu dojrzałości. To ważny moment dla Ciebie i Twojego otoczenia. Dużo rzeczy się dzieje, zmienia lub kumuluje. Pojawiają się różne emocje, nastroje i stany. Stresujesz ? W głowie kłębią się tumany myśli, skaczą jak małpy w gaju – swobodnie i samopas. Ciężko nad tym zapanować. Ten rollercoster myśli i emocji nie cieszy, jak w wesołym miasteczku. Często zbiera nam się na wymioty, kręci w głowie, spinamy całe ciało, nie możemy spać, objadamy się albo nie możemy nic przełknąć.
A może u was inaczej? Zajmujemy się wszystkim innym tylko nie nauką, odkrywamy nieskończoność pomysłów i możliwości, a także cuda naszej wyobraźni, wpadamy na „genialne” pomysły, aby rozwijać nowe pasje i mnóstwo, mnóstwo innych aktywności. Jednak po czasie, znowu czujemy się przytłoczeni, rozczarowani, bez pomysłów i bez sił na zmianę. I znowu rusza nasz rollercoaster, małpy skaczą – Armagedon jakiś!
To mogą być typowe objawy S.T.R.E.S.U.
Każdy z nas odczuwa go trochę inaczej, tak „po swojemu” – raz mocniej rozwala i jest nie do zniesienia, a raz niezauważalnie mija. Jednak, zwykle stres i reakcje na niego traktujemy jako coś niechcianego i przerażającego. Staramy się dissować, odpychać lub nie rozwijać go za wszelką cenę. A to samoistnie powoduje jeszcze mocniejsze napięcie. W takich sytuacjach, gdy napięcie jest zbyt duże i nie mamy wystarczających zasobów, aby poradzić sobie z wyzwaniem, nazywamy to niekorzystnym stresem, inaczej dystresem.
Warto pamiętać, że ten stan, te nerwy nie muszę być kulą u nogi lub nieznośną małpą w naszym umyśle. Stres może także przynieść nam coś dobrego, dać zastrzyk energii, nakręcić do działania. To od nas zależy jak postrzegamy i czy wykorzystamy daną sytuację. Jeśli chcemy, aby nasze nerwy stały się motorem napędzającym, możemy podjąć decyzję, aby zamienić je w naszą siłę, dającą wiedzę o sobie samym, odwagę, a może nawet ciekawość zmiany (trochę na zasadzie: „ciekawe, jak opadnie kopara temu nauczycielowi, gdy zaliczę przedmiot?”). Dzięki temu mamy szansę na mobilizację, bycie bardziej uważnym, skoncentrowanym na bieżącej chwili, zamiast wkręcać się w wir zmartwień. A to z kolei daje poczucie większego opanowania, spokoju, wręcz satysfakcję. Wtedy stres staje się korzystniejszy, pożyteczny. Motywuje nas do życiowej aktywności. W taki przypadku staje się tzw. eustresem.
Jeśli chcesz:
- poznać możliwości rozpoznawania i radzenia sobie z napięciem,
- ćwiczyć techniki panowania nad stresem lub szukać rozwiązań, które przyniosą większy spokój i opanowanie na maturze,
- chcesz zwiększyć swoją świadomość ciała, umysłu i emocji,
- znaleźć sposób, jak pogodzić czas na bieżącą naukę, przygotowania do egzaminów oraz czas wolny dla siebie i przyjaciół, lub jak zapanować nad tym wszystkich, by nie oszaleć i przygotować swoją kondycję psychofizyczną do MATURY, to…
zapraszamy cię na swobodne spotkania warsztatowo-treningowe według autorskiego programu łączącego wiedzę z różnych dziedzin psychologii. Program został opracowany na bazie podejścia uważności, współczucia i redukcji stresu (mindfulness and compassion), działania na zasobach, z elementami life coachingu i doradztwa zawodowego.
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowany zespół specjalistów Minds of Hope, osóB, które na co dzień pracują z młodzieżą, uczą i mają doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć.
Cykl 6-8 spotkań warsztatowo-treningowych będzie podzielony na bloki tematyczne i praktyczne. Zaplanowaliśmy spotkania co 2 lub 3 tygodnie, dostosowując intensywność zajęć także do intensywności przygotowania do Matury.
Kalendarium spotkań ukaże się już niebawem na stronie MindsOfHope.eu w zakładce SZKOLENIA oraz w zakładce wydarzenia na FB
Pierwsze zajęcia grupy warsztatowo-treningowej planowane są na styczeń 2020 r, ale swoje uczestnictwo możecie zgłaszając już wstępnie dziś, pisząc na maila: kontakt@mindsofhope.eu
Grupy będą kameralne i dobrane według założenia o poczuciu bezpieczeństwa i swobody pracy. Udział w grupie warsztatowo-treningowej będzie poprzedzony indywidualną rozmową wstępną. I tym bardziej, kto pierwszy, ten bezpieczniejszy …, że zostanie zakwalifikowany.
Jeśli jesteś zainteresowany albo chcesz zadać jakieś pytania, napisz do nas:
mail: kontakt@mindsofhope.eu
messenger na FB