W ramach konsultacji medycznych specjalizujemy się w internie, pneumonologii i onkologii klinicznej.

Interna i pneumonologia

Interna to dział medycyny zajmujący się schorzeniami układu wewnętrznego. Pneumonologia zaś, to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami płuc i układu oddechowego.

Lekarze tych dziedzin leczą dorosłych. Konsultacja pulmonologa lub internisty polega na przeprowadzeniu wywiadu i badania lekarskiego oraz ewentualnie badań dodatkowych, na podstawie których stawiają diagnozę i prowadzą odpowiednie leczenie, a w uzasadnionych przypadkach kierują do innego specjalisty (np. urologa, endokrynologa).

Lekarze tych specjalności zajmują się pacjentami w stanach ostrych, jak i z chorobami przewlekłymi.

Onkologia

Onkologia, to dziedzina medycyny, która zajmuje się schorzeniami nowotworowymi, od ich rozpoznanie, po leczenie i prowadzenie badań. Nazwa ta powstała z połączenia połączeniu dwóch greckich słów όγκος (masa) i λόγος (nauka).

Nasz zespół lekarski prowadzi także chorych w terminalnym okresie choroby, gdy jest ona nieuleczalna, skupiając się na złagodzeniu najbardziej dokuczliwych objawów i bólu.

Pracę lekarzy uzupełnia praca z psychologami, psychoterapeutami oraz psychoonkologiami (więcej na ten temat w zakładce PSYCHOLOGIA i PSYCHOTERAPIA)

W ramach praktyki indywidualnej zajmujemy się konsultacjami związanymi z chorobami:

  • układu oddechowego: infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych – przeziębienie, grypę, zapalenie oskrzeli i płuc, astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POCHP), obturacyjny bezdech senny, gruźlica, mukowiscydoza, roztrzenie oskrzeli, pylica płuc, itp.
  • nowotworowymi, szczególnie: nowotwory płuca, oskrzeli, piersi, przewodu pokarmowego, skóry, itp.
  • układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, zaburzenia rytmu serca, leczenie przeciwzakrzepowe, przewlekłą niewydolność krążenia,
  • układu pokarmowego: zapalenie śluzówki żołądka i dwunastnicy, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobę refluksową przełyku , zaburzenia trawienia, choroby jelit,
  • układu moczowego: infekcje dróg moczowych (w tym zapalenie pęcherza moczowego), kolkę nerkową, prowadzi pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek,
  • metabolicznymi: wysokie stężenie cholesterolu, nadczynność i niedoczynność tarczycy,
  • alergicznymi, i inne

Zadaniem każdego internisty, pneumonologa czy onkologa  jest umiejętna współpraca z lekarzami innych specjalizacji oraz innymi specjalistami, w tym psychologami, psychoterapeutami, fizjoterapeutami, itp.

W celu umówienia się na wizytę do lekarza prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Szczegóły w zakładce KONTAKT