Aktualności

Minds of Hope uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym e-psychoterapii

21.05.2015; źródło: Informacja własna

Mind Of Hope bierze aktywny udział w innowacyjnym, międzynarodowym projekcie pt. „Europejskie badania porównawcze nad efektywnością interwencji internetowej dla osób z depresją” (E-COMPARED) sponsorowanym przez Komisję Europejską.

E-COMPARED („Europejskie badania porównawcze nad efektywnością interwencji internetowej dla osób z depresją”) to projekt badawczy dotyczący skuteczności i opłacalności finansowej leczenia depresji z wykorzystaniem internetu (2014-2016). Jego celem jest sformułowanie rekomendacji opartych o wyniki badań naukowych, które będą punktem wyjścia do wdrożenia terapii depresji z wykorzystaniem internetu. Uczestniczy w nim 11 krajów: Holandia, Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Irlandia, Szwajcaria, Francja, Belgia, Portugalia i Polska.W jego ramach poszukujemy najlepszych metod prowadzenia terapii depresji z wykorzystaniem internetu. Dzięki udziałowi w projekcie, wspólnie z badaczami i pacjentami, mamy możliwość udoskonalenia dostępnych metod terapii oraz wpływ na to, jak będzie wyglądał system leczenia depresji w Polsce.

Jeśli chcielibyście Państwo wiedzieć więcej, zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową dotyczącą projektu, dostępną TUTAJ.

Osoby, które aktualnie zmagają się z depresją lub podejrzewają u siebie depresję, zapraszamy na wizytę konsultacyjną, na której dowiecie się Państwo więcej szczegółów o samym projekcie, a także omówimy Państwa stan zdrowia, diagnozę psychologiczną i kryteria włączenia do badania. Do badania będą włączone wyłącznie osoby spełniające kryteria włączenia oraz podpiszą formularz “świadomej zgody” przystąpienia do badania.

Psychoterapia w projekcie E-COMPARED realizowana przez Minds of Hope odbywa się w dwóch ośrodkach na Mazowszu: w Warszawie i w Pabianicach. Zgłoszenia przyjmujemy przez zakładkę KONTAKT.

loga