Prelekcje i pogadanki

Muzykoterapia – spotkania terapeutyczne w Minds of Hope

04.08.2016 r; źródło: informacja własna

Obniżenie nastroju a może nasilenie lęku? Muzyczne spotkanie w Minds of Hope, które działa, jak balsam na nasze emocje.

Już jutro, o godzinie 20.00 zapraszamy na spotkanie terapeutyczne, które będzie przebiegało w niecodziennej formie. Tym razem zapraszamy do udziału w zajęciach z muzykoterapii. music

Muzykoterapia, to dziedzina wspomagająca psychoterapię i farmakoterapię, której celem jest poprawa ogólnego dobrostanu, regulacja emocji i zapanowanie nad negatywnymi myślami.

Środkiem oddziaływania w muzykoterapii jest przede wszystkim dźwięk, chociaż praca opiera się na łączeniu elementów muzycznych z wyobrażeniowymi a także nierzadko z aktywnością fizyczną.

Muzykoterapię dzielimy na:

  • aktywną
  • receptywną

Do tej pierwszej kategorii zaliczymy takie formy, w których muzyka ma charakter fizyczny – śpiew, gra na instrumentach, aktywność fizyczna wykonywana przy akompaniamencie muzyki, itp. Do drugiej kategorii zaliczymy takie formy pracy, które opierają się na połączeniu słuchania muzyki wraz z relaksacją i wizualizacją.

W trakcie aktualnego spotkania opowiemy o muzykoterapii, wyjaśnimy mechanizmy jej oddziaływania, jak również przygotowaliśmy dla Państwa w wykonaniu na żywo utwory gitarowe, jak również wyselekcjonowaną muzykę relaksacyjną.