dr n. med. Anna Kieszkowska-Grudny
Wykształcenie:
Ukończyła Akademię Medyczną oraz studia z zakresu Zarządzania Finansami i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym, które kontynuowała na studiach doktoranckich z zakresu ekonomii i zarządzania.
Ponadto, uzyskała dyplomy z wyróżnieniem, kończąc studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej, 4-letnie studia psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychoonkologii. Ukończyła dodatkowo specjalność z zakresu Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej. Niedawno poszerzyła swoje kompetecje kończąc z wyróżnieniem Neuropsychologię Kliniczną.
Jest dyplomowanym managerem ochrony zdrowia – ukończyła studia z zakresu zarządzania placówkami opieki zdrowotnej oraz studia z zarządzania ryzykiem w opiece zdrowotnej.
W roku 2010 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.
Praca zawodowa:
Swoją pracę zawodową dzieli pomiędzy rolę psychoterapeuty, trenera i wykładowcy oraz rolę managera. Jest certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Posiada również certyfikat The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Jako pierwsza w Europie uzyskała certyfikat The American Institute Of Stress, kończąc jako pierwsza w 40-osobowej grupie specjalistów tzw. Certified Stress Mastery Educator w świecie. Jest executive coachem.
W pracy terapeutycznej pracuje przede wszystkim z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami snu, zaburzeniami osobowości, traumy i PTSD, uzależnieniami, jak i zaburzeniami żywienia. Istotnym aspektem jej pracy terapeutycznej jest wsparcie psychoonkologiczne, a także diagnoza i leczenie chorób psychosomatycznych (kiedy medycyna nie może znaleźć jednoznacznych przyczyn różnych dolegliwości). Ponadto, zajmuje się osobami narażonymi na przewlekły stres oraz z osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości.
Prowadzi terapię poznawczo-behawioralą, terapię schematów, terapię dialektyczno-behawioralnej oraz EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing).
Pomaga managerom jako coach i mentor – dzieląc się nie tylko wiedzą z zakresu coachingu i mentoringu, ale także 27-letnim doświadczeniem jako manager. Ponad 15 lat była top managerem w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej, w tym na poziomie międzynarodowym. Współtworzyła i 7 lat zarządzała pierwszym w Polsce prywatnym szpitalem klinicznym Europejskie Centrum Zdrowia Otwock. Od lat strategicznie zajmuje się projektami związanymi ze skoordynowaną opieką zdrowotną oraz badaniami klinicznymi.
Angażuje się w działalność naukową i społeczną, będąc w zarządach wielu organizacji społecznych i towarzystw naukowych oraz wykładowcą uczelni wyższych z zakresu medycyny, psychologii i ekonomii/zarządzania. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet, realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego (najlepszą uczelnią o profilu ekonomiczno-biznesowym w Europie Środkowowschodniej).
Doskonalenie zawodowe i doświadczenie:
Odbyła liczne szkolenia zakresu ekonomii, zarządzania, medycyny, psychologii, psychoterapii. Szkoliła się m.in. w terapii schematów, mindfulness, EMDR oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Jest autorem ponad 60 prac naukowych, doniesień kongresowych i rozdziałów do książek. Od wielu lat tworzy i realizuje programy badawcze dotyczące jakości życia, w tym projekty z Polską Akademią Nauk nagradzane złotymi i srebrnymi m.in. na Międzynarodowych Targach Innowacji. Stworzyła cztery autorskie programy: (a) Program Terapeutyczny: Leczenia przewlekłego bólu z wykorzystaniem terapii opartej na mindfulness; (b) Program Rozwoju Managerskiego IMPET; c) Program #AntyStresoSfera – skierowany do organizacji, przedsiębiorstw i instytucji, gdzie poprzez redukcję stresu dbamy o podnoszenie efektywności; d) Profesjonalna Szkoła Siły OddechuTM – wspierający efektywność i wydajność organizacji poprzez pracę relaksacja i oddechem.
Z jej inicjatywy powstał cykl artykułów AntyStesoSfera w Wysokich Obcasach Praca, który prowadziła, publikując w nim porady i wskazówki dot. diagnozy i radzenia sobie ze stresem w oparciu o najnowsze wyniki badań z zakresu neuro-psycho-immunologii.
Realizuje liczne autorskie szkolenia i warsztaty, m.in. dotyczące: redukcji .S.T.R.E.S.u, zarządzania energią życiową, pomocy psychologicznej w kryzysie , interwencji kryzysowej, antykruchości w życiu zawodowym i osobistym, inteligencji emocjonalnej, i wielu innych.
Niedawno powołała Instytut BezStresu®, który jako pierwszy w Polsce kreuje koncepcję skoordynowanego podejścia do kompleksowej diagnozy i procesu redukcji stresu.
Tu trochę dodatkowych materiałów:
- Sukces Pisany Szminką – podcast nt. stresu managerów
- „Strefa Prywatna” w Czwórce Polskiego Radia – audycja nt. stresu w pracy zawodowej
- Polskieradio.pl – materiał zapowiadający wywiad nt. stresu
- Business and Prestige – o postanowieniach noworocznych i nie tylko takich celach
- „Dobra Praca” w radiu TOK FM – Co możesz zrobić, by radzić sobie lepiej ze swoim stresem?
- „Wieczór” Radia RDC – Czy Polacy potrafią wypoczywać?
- Platforma Heal Yourself – Co robić, by oswoić stres i jak żyć długo nie starzejąc się
- Portal Pracuj.pl – Chroniczny stres – sprawdź sygnały!
- „Dobra Praca” w radiu TOK FM – Rok pandemii rokiem stresu?
- „Praca od podstaw” w radiu TOK FM – Jak się przygotować do urlopu i powrotu do pracy?