mgr Beata Smolińska

Wykształcenie:

Absolwentka biologii – ukończyła studia magisterskie, kierunek Biologia i Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Śląskim.

Jest dyplomowanym psychodietetykiem – ukończyła kierunkowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej na kierunku Psychodietetyka.

Praca zawodowa:

Większość swojego życia zawodowego  związana z przemysłem farmaceutycznym.  W roku 2001 rozpoczęła pracę w międzynarodowych koncernach farmaceutycznych, gdzie obserwując pracę lekarza z pacjentem i widząc jak częstym problem wśród społeczeństwa są choroby, zainteresowała się genezą ich powstawania.

W zakresie pracy psychodietetycznej, pomaga poznać psychologiczne i emocjonalne przyczyny problemów z odżywianiem, zmienić i utrwalić prawidłowe nawyki żywieniowe oraz wytrwać w nich, skomponować jadłospis tak, by był dostosowany do indywidualnych potrzeb, rozpoznać osobowość żywieniową (kombinacja schematów żywieniowych, aktywności ruchowej i reakcji psychicznych, wprowadzić w życie takie zmiany, które służą poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Doskonalenie zawodowe i doświadczenie:

Kontynuując pracę w firmie farmaceutycznej prowadziła wykłady w Klubie Pacjenta Poradni Psychiatrycznej w Katowicach na temat zachowań prozdrowotnych. Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę medyczną dotyczącą diet i zdrowia z wiedzą psychologiczną, dlatego uczestniczenie w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach, wzbogaca codzienną praktykę zawodową.