mgr Joanna Strzelińska

Wykształcenie:

Jest absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także Kolegium Nauczycielskiego Języka Angielskiego. Współpracuje z Wydziałem Psychologii na Uniwersytecie w Coimbrze i Uniwersytecie Lizbońskim w Portugalii, gdzie od kilku lat prowadzi prace nad doktoratem z psychologii rozwoju na temat roli wdzięczności w życiu człowieka. Ukończyła dodatkowe kursy i szkolenia z zakresu wsparcia psychologicznego, m.in. studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas w Warszawie, Coaching and Counseling Skills na Università degli Studi di Urbino „Carlo Bo” we Włoszech, kurs Power of Coaching w Centrum Life Coaching Polska, “Train the Trainer”, szkolenie na doradcę zawodowego oraz program szkoleniowo-stażowy w Grupie Synapsis „Vademecum Psychologa Praktyka”.

Praca zawodowa:

Główne obszary pracy to: rozwój osobisty, radzenie sobie ze stresem, depresja, lęk (w tym lęk przed zmianą), poprawa relacji, radzenie sobie z emocjami, motywacja i komunikacja. Bliskie jest jej podejście humanistyczne, terapia oparta na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), terapia skoncentrowana na emocjach (EFT), mindfulness i life coaching. Wykorzystuje również elementy pracy z ciałem, świadomym oddechem oraz medytację. Pasjonuje ją psychologia pozytywna i międzykulturowa.

Psycholog, life coach i trener umiejętności psychospołecznych. Wspiera osoby indywidualne i grupy w rozwoju osobistym, budowaniu relacji oraz skutecznej komunikacji opartej na uważności, akceptacji i życzliwości. Pomaga klientom przyjrzeć się swoim zasobom, oswoić lęki oraz wyjść ze strefy komfortu, by krok po kroku mogli pełniej cieszyć się życiem. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, konsultacje psychologiczne i sesje coachingowe w języku polskim, angielskim i włoskim.

Doskonalenie zawodowe i doświadczenie:

Jest badaczem naukowym w Instytucie Psychologii Poznawczej przy Uniwersytecie w Coimbrze (Portugalia) oraz członkiem the Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) Obecnie rozwija swoje umiejętności w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, a także na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie w ramach studiów podyplomowych „Uważność i współczucie”.

Mieszkając zagranicą, m.in. w Irlandii i Włoszech, zajmowała się aktywizacją lokalnych społeczności i dialogiem międzykulturowym.

Prywatnie:

Miłośniczka tańca, podróży, jogi i spacerów nad morzem.