Psychologia

The New York Times opublikował jako pierwszy reklamę medycznej marihuany

źródło: The New York Times

Pierwsza reklama medycznej marihuany w prasie amerykańskiej

Organizacja zajmująca się w internecie edukowaniem na temat medycznych zastosowań marihuany, wykupiła całostronicową reklamę w niedzielnej edycji “The New York Times”. Stało się to możliwe, gdyż Nowy Jork został w zeszłym miesiącu 23. stanem USA, który dopuszcza medyczne zastosowanie marihuany.Jest to pierwsza tego rodzaju kampania w mediach mainstreamowych.

Reklama przedstawia mężczyznę i kobietę, którzy stosują różne szczepy marihuany – łagodzący objawy stwardnienia rozsianego i pomocny w trakcie walki z chorobą nowotworową. Hasło reklamowe brzmi “Just Say Know”, co jest nawiązaniem do znanej w Stanach Zjednoczonych kampanii antynarkotykowej “Just Say No” z lat 80.

NYTLeafly to strona internetowa i aplikacja mobilna, które zawierają informacje na temat stosowania marihuany do celów medycznych. Strona zawiera dostosowane do odbiorców opisy i recenzje poszczególnych jej odmian. Na stronie znajduje się również wyszukiwarka lekarzy i aptek, w których można uzyskać stosowną pomoc.
Dyrektor Leafly Brendad Kennedy, reklama w “New York Times” ma zachęcić pacjentów do korzystania z zasobów strony i podejmowania świadomych decyzji dotyczących zażywania marihuany. Do tej pory umieszczano reklamy tylko w pismach branżowych, skierowanych do lekarzy i pacjentów

Stawka za całą stronę kolorowej reklamy z niedzielnym wydaniu “New York Timesa” to około 200 tysięcy dolarów.

* Marihuana (jej wersja medyczna) jest jedną z metod uśmierzania bólu u osób z bólem przewlekłym, z bólem nowotworowym, jak i bólem w terminalnej fazie chorób. Dobre efekty terapeutyczne, poza drabiną analgetyczną, stosowaną m.in. w Polsce w terapii bólu, dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Terapia poznawczo-behawioralna, prowadzona przez przeszkolonych psychoterapeutów, jest rekomendowana w zaleceniach NICE (National Institute for Health and Clinical Excellence) oraz APA (American Psychology Association).

 

5.08.2014