Aktualności

Uważna Mama, Szczęśliwe Dziecko – Minds of Hope uczestniczy w Ogólnopolskich Dniach Uważności

Uważna Mama, Szczęśliwe Dziecko

Mama!!! Jedno z najpiękniejszych słów na świecie. Imię wyjątkowe dla milionów kobiet, wyrażające miłość, czułość i bliskość. Czasem też tęsknotę i trwogę.

Oczekiwanie i narodziny dziecka to zbiór wyjątkowych momentów w życiu każdej kobiety. Wtedy wszystkie mamy stają się do siebie podobne. Te momenty zasługują na szczególną uwagę.

Matka Natura zadbała o to, aby przygotować ciało i umysł kobiety zarówno do porodu, jak i nowej roli po swojemu. Warto zatrzymać się i przyjrzeć się temu procesowi, aby móc świadomie doświadczać go chwila po chwili, moment po momencie… A Ty, chcesz o ten moment zadbać? Zobacz, co proponujemy!!!

Kobiety, które praktykują uważność w czasie ciąży i po porodzie deklarują, że lepiej radzą sobie ze zmianami jakie w nich zachodzą, czują się spokojniejsze i świadomie rozpoznają swoje potrzeby. Naukowcy także dowiedli, iż regularne praktykowanie mindfulness w czasie ciąży minimalizuje ryzyko wystąpienia m.in. depresji poporodowej oraz wspomaga przechodzenie tzw. czwartego trymestru.

Zapraszamy kobiety oczekujące na narodziny dziecka do wspólnej podróży pełnej empatii, zrozumienia i czułości, w tym jakże ważnym momencie życia, pełnym wątpliwości i skrajnych emocji.

Termin: sobota 12 luty 2022; godz.: 11:00-12:30

Forma: stacjonarnie (liczba miejsc jest ograniczona; obowiązuje wcześniejsza rezerwacja oraz mailowe potwierdzenie od organizatora)

Rejestracja: https://mindsofhope.eu/rezerwacja/

Kontakt: pokonam.stres@mindsofhope.eu lub +48.730.990.327

Jak się przygotować do zajęć? Wystarczy ubrać się swobodnie, wziąć ze sobą koc lub coś do okrycia, ewentualnie ulubioną przekąskę lub napój. Jeśli masz matę i poduszkę do medytacji możesz także przynieść!

Spotkanie poprowadzi dr n. społ. Bogna Szymańska-Kotwica – psycholog m.in. w Minds of Hope, po zrealizowanym szkoleniu dla nauczycieli MBCT pod patronatem Oxford Mindfulness Center oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness, w trakcie certyfikacji. Ukończyła podyplomowe studia Uważność i Współczucie na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie Mama rocznego Henryka, pasjonatka obserwacji życia i przyrody.